Bilgi Paylaşım Merkezi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bilgi Paylaşım Merkezi

Genel Bilgi Paylaşımı

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Temel Fıkraları 1. Bölüm

YazarMesaj
Admin
Kurucu
Kurucu

Rep : Temel Fıkraları 1. Bölüm Rate_810
Uyarısız
Aktiflik :
Temel Fıkraları 1. Bölüm Left_bar_bleue800 / 800800 / 800Temel Fıkraları 1. Bölüm Right_bar_bleue

Rep Gücü : 617
Rep Puanı : 145
Takım : Türkiye

Temel Fıkraları 1. Bölüm Empty
MesajKonu: Temel Fıkraları 1. Bölüm   Temel Fıkraları 1. Bölüm EmptyPtsi Şub. 01, 2010 3:31 pm

1. DEGISTI DEMESINLER DIYE: Temel son isinde nihayet basarili olmus, çok para kazanmis. Temel'e; "Zengin oldun ama borçlarini ödemiyorsun, nedendir?" diye sormuslardir. Temel'de; "Zengin oldu da degisti demesinler diye demis."

2. YAGMUR BASLAYINCA: Temel, Dursun'a misafirlige gitmis. Gece sagnak halde yagmur baslayinca; Dursun konukseverlik göstermis: "Temel çok fena yagmur yagiyor, eve gitme, burada kal." Temel kabul etmis, ama ansizin ortadan kaybolmus. Aradan epeyce zaman geçtikten sonra kapi çalmis, bakmislar kapida sirilsiklam Temel: "Neredesun ula Temel merak ettik ?" "Eve cittum pijamami aldum da..."

3. TELI OLMAK SART MIDUR? Temel'le Dursun hasbihal etmektedirler. Temel: "Ula Tursun, pen Pelediye paskani olmak isteyrum der. Dursun çok sasirir ve arkadasina çikisir: "Ula Temel, Sen teli misun?" Temel: "Teli olmak sartmidur?"

4. HEPSI ON EDER: Elinde karnesi ile babasinin yanina sevinçle gelen Temel’e babasi sorar: "Notlarin nasul?" Temel: "On aldum papaçugum, on aldum..." Sevinçle karneyi eline alan baba karneye bir göz atip notlarin 1,2 oldugunu görünce, öfkeyle karisik sorar: "Hani ula nerede on?" Temel gayet sakin cevap verir: "Toplarsan papaçugum hepsi on edeyi..."

5. BORÇ: Hakim temele sormus: "davaciya borcunu bir türlü ödemiyorsun neden?" Temel boynunu büker "verecegum vermesinede, bana uc ay muhlet ver diyorum vermiyor, uc yildir beni oyaliyor."

6. TEMEL ASKERDE: Yeni asker olan Temel’e komutani sormus: "Savasta siperdesin, sag taraftan düsman askeri geldigini gördün. Peki ne yaparsin?" Temel heyecanla cevap vermis: "Hemen çevirir silahimi üzerlerine ates açarim komutanim." Komutan tekrar sormus. "Peki, karsidan geliyorsa?" "Karsiya ates açarim komutanim." "Arkadan geliyorsa?" Temel dayanamamis; "Komutanim, bu ordunun benden baska askeri yok mu? demis."

7. DIN: Temel Ramazanda köprü altinda dolasiyormus. Bir de ne görsün, Bir adam balik kizartmis raki ile yiyormus; "Uyy hemserum oruç tutmay misun?" "Ben hiristiyanim." "Uyy hemserum dininin çiymetini ***."

8. BETON GIBI: Temel Doktora gider. Doktor Temeli tepeden tirnaga kontrol ettikten sonra teshisini bir bir siralar: "Karninda su topluyor, adelerinde kireçlenme var, böbreklerinde kum var, karninda da demir fazla..." Temel sevinçten uçar: "Desene doktor pey, peton cibiyumdur."

9. HAVADIS: Temel askerdeyken izinden yeni dönen arkadasi Dursun'a sormus: "Ula Dursun ha bakayim memlekette neler oliyii?" "pek bisii yoktir" "nassi yoktir? hic bisii mi olmaayi?" "yalnizca sizin kedi öldi." "yapma yavv" "Heee...öldi..köpekten azcuk sonra öldi" "köpek te mi öldi?" "he yaa.. sizin atin kemikleri bogazina takildi sonra öldi" "atta mi öldi?" "Babanin cenazesini tasirken uçurumdan düsti" "babam da mi öldi?" "ananin acisina dayanamadi?" "anamda öldi hee?..vah vah desene bizim ocak sönmüs "valla sindi bilmiyom ama ben geliyken daha yaniydi"

10. TEMEL UÇAKTA: Temel bir uçagin kaptan pilotu idi. Trabzon-Ankara seferini yapmakta iken bir arizadan dolayi uçak sallanmaya baslayinca bir anons yapar: "Tikkat, tikkat... Gaptaniniz sesleniy! Uçakta bir ariza vardur. Tamiratu mümkündür. Sayin yolcularimiz sükut edinüz..." O sirada siddetli bir sarsinti daha olur. *** kabininden ikinci anons duyulur. "Tikkat, tikkat!.. Gaptaniniz sesleniy!.. eshedü enla ilahe illallah ve eshedü... ." (BITTI)

11. FEMINIST: Temel önde, Fadime arkada çarsiya inmektedirler. Fadime sirtindaki sepet bir yana Temel'in ceketi ve sapkasini da elinde tasimaktadir. Onlarin bu halini gören okumus biri sorar: "Bu vaziyetinden utanmiyor musun? Sen önde hanimin arkada?..." Temel yanitlar: "Hemserum niye utanacagumisim, Her pasarili erkegun arkasinda bir kari vardur demeyi misiniz siz? Pen pasarili bir erkegum.

12. GITMEZ: Temel Istanbul'dan memleketi olan Trabzon'a gitmek için otobüse biner. Bileti 9 numarili olmasina ragmen gider 13 numarali koltuga oturur. Muavin gelir ve "Beyim sizin koltuk numaraniz 9, burasi degil . Lütfen yerinize geçiniz" der, ancak bizim Temel'i yerinden kaldiramaz. O kadar dil döker fayda etmez. Bu durumu gören Kayserili'nin biri Temel'e dönerek, "Hemsehrilim, Trabzon'a 9 numarali koltuk gider, 13 gitmez" der. Bunun üzerine Temel "A öyle mi ?" diyerek hemen 9 nolu koltuga geçer.

13. SEMPATIKSUN: Temel Dursun'a, "Geçenlerde birisi bana 'Sen çuk sembatiksun' dedi" demis. Dursun merakla, "O da ne dimek la?" diye sormus. Temel cevap vermis: "Ben de ***, ama her ihtimale karsi furdim oni."

14. SAG DUYU: Temel, markete girer. Kulaginda bir ses: - Hemen kaç!... Temel disari çikar, ardindan bir bomba patlar. Aksam yataginda, Temel ayni sesi duyar: - Kaç kaç Disari çikar, deprem olur. Temel sorar: - Sen kimsin? - Sagduyunum. - Peki evlenirken niçin tehlikeyi söylemedin?

15. BIR YIL GARANTI: Hakim Temel'e: - "Seni saat çalmaktan bir yil hapse mahkum ediyorum" dedi. - "Tahmin etmistim, tahmin etmistim" diye mirildandi Temel. Hakim sasirdi. -"Neyi tahmin etmistin?" - "Saatin üzerinde bir yil garanti diye yaziyordu.

16. Yol Tarifi: Bir TIR soförü kaza yapmis Temelin evinden içeri girmis. -Yolumu sasirdum daa... Rize'ye nasul cidecegum? demis. Temel'de; - Koridoru keceyisun, salondan saga sapayisun, tümduz cideyusun.

17. DIL SORUNU: Temel Ingiltere'ye gitmisti. Arkadaslari Temel'e: -Ingilizce bilmezdin Ingiltere'de çok sikinti çektin mi? demisler. Temel: -Hayir, sikintiyi asil Inciluzlar çekti.

18. NE YAPARMIS: Sabah talimi sirasinda tepelerin ardinda bir agaç altinda yatan Temel'i yakalayan yüzbasi, hemen onu hazir ola çekip sorar: Meslegin nedir senin ? -Insaat kalfaligi, yüzbasim... -Sen bir isçiyi insaatte böyle yakalasaydin ne yapardin ? Temel hazir olda cevabi yapistirmis: -Hemen isune son verirdum komitanum.

19. MÜJDE ! Temel: -Müjde hanum, hani sen daha pahali bir evde oturalim deyip duruyordun ya, en sonunda dilegun oldi. Fadime merakla: -Tasiniyor muyuz yoksa? Diye umutla sorunca, Temel: -Yok canum, ev sahibi kirayi arturdu da.

20. SIGIRIN PESINDEN GITMIS: Temel'in kamyonunun freni patlamis, halk pazarina girmis, dokuz kisiyi ezmisti. Besi agir dört kisiyi de yaralamisti. Trafik raporunu gözden geçiren hakim, Temel'e: - Oglum solda otlayan sigira vurup durabilme imkanin varmis. Temel: - Hakim bey, ben de sizin gibi düsündüm. Fakat sigir pazara dogru kaçti

Temel Fıkraları 1. Bölüm
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Temel Fıkraları 2. Bölüm
» Crossfire Bölüm Açıklaması
» Sorular Bölüm Açıklaması
» Program Bölüm Açıklaması
» Crossfire Yardım Bölüm Açıklaması